DP PANČÍK PETER

3. KONZULTÁCIA K VERZII  DP  – 23.4.2015
24.4. Podme k veci. Kap.2 t.j. bod 2 osnovy. Vas obsah je dole v (2). Zadanie v osnove je dole (3). Opytam sa Vas – vidite tam nejake prepojenie ? Ja ho nevidim a ten bod jednoducho DP neplnite. Pokojne mozeme UML cestu vynechat – tak co tam potom date ? Mate navrhy ? Ja nejaku predstavu mam a mnou navrhovany popis modulov pomocou UML diagramov, procesnych diagramov, scenarov pripadov pouzitia je jednou z alternativ.
Co sa tyka Vasho textu Use case diagram na obr 11 je nuplny (preco jeden akter, zla UML syntax, chybaju scenare pripadov pouzitia, … ) . Obrazok (4) je co ? Aktivity diagram sa tyka triedy – ktorej triedy ? kde mate class diagram ? Nie je to nahodou procesny diagram ? To iste je aj (5).
Zaver. Ocakavam od Vas navrh obsahu a rozsahu 2 kapitoly. Mozeme dat rec na SKYPE – ale az po 1.5.
(1)Najčastejšie chyby pri písaní práce: , http://www.drpancik.sk/vyucba-leto-2014/diplomove-prace-ar-20142015/etapy-kroky-pri-pisani-prace/
(2)
2. Analýza elektronického obchodu
2.1. Možnosti realizácie architektúry klient-server
2.2. Zameranie a požiadavky elektronického obchodu
2.3. UML diagramy
2.3.1. Use Case diagram
2.3.2. Activity Diagramy

(3) Analyza moznosti realizacie architektury klient-server
(4) Obrázok 12 Activity diagram – Prihlásenie a registrácia zákazníka
(5) Obrázok 13 Activity diagram – Proces objednávky

23.4. Je to fajn bakalarka ale je nutne doplnit o viac vysledkov. Oponoent bude mat problem Vam uznat prinos Vasej DP ako inznierskeho diela.
V zasade je to jednoduche a je to zavisle len na Vasom case – mate hotovy framework a nie je problem zpatne z toho spravit dole spomenute :
– v analytickej casti treba doplnit poziadavkovu analyzu podla BC POLAKOVA (praca je na FTP) a tiez si pozrite prace studentov v ramci predmetu TMM ci Kanisovu. Tiez projekt ATM terminal.
– konkretne chyba tam zoznam poziadaviek, funkcne a nefunkcne, scenare pripadov pouzitia,
– chyba class diagram, sekvencne diagramy, diagramy objektovej spoluprace
– chyba popis MVC, v teorii by tiez mal byt MVC, v teorii sa spominaju veci ktore nie su potom sparcovane v 2 a 3 kapitole – napriklad SEO a GA – co s nimi sa deje dalej?
– nie je problem zobrat vsetky funkcie na str. 33 z OpenCart-u a urobit na nich poziadavkovu analyzu, diagramy UML a ked je toho vela tak to strcit do priloh – mal ste framework „pitvat“ – je to open source kod.
V casti navrhovej by som cakal viac konkretnych popisov kodu PHP z frameworku, konkretny popis aspon sekvencnych diagramov, popis realizacie MVC, popis aspon casti struktury DB.
V navrhovo realizacnej casti by som cakal Vasu robotu v navrhu a doplneni nejakeho modulu specificky viazaneho na potreby ZVAROS (modifikacia nejakeho pluginu), ked uz to ne aspon reisenie SEO a monitoring GA.
Zaver : odporucam pracu odovzdat v druhom termine.

3. KONZULTÁCIA KU KONCEPTU DP  – 1.2.2015 (150131 DP_Pančík_Peter_teoretická_časť.zip)

 Dobry den, Peter, suhlasim s tlacou, zapocet Vam zapisem s dnesnym datumom  prosim poslite mi to NIE  doporucene by som nemusel chodit na postuZdravi Juraj P., Dobrý deň,posielam vám teoretickú časť diplomovej práce.Ospravedlňujem sa, že je to neskôr ako som pôvodne plánoval.Dokument je podľa pokynov, ktoré ste nám poslali v dokumente k zápočtu (Úvod, Obsah 1.kapitoly, teoretická časť, Zoznam literatúry).Ak súhlasíte s tým ako to vypadá, tak to vytlačím a pošlem poštou hneď v Pondelok.

2. KONZULTÁCIA K OBSAHU DP – 15.1.2015 

  •  Peter, dakujem za zaslanie Vasej prace zo dna 15.1.2015. Ulozil som si ju do adresara 150112 DP PANCIK (subor 150115 DP_Pančík_Peter.docx). Pokracujte tymto smerom  v pisani dalej dalej.
  • Suhlasim s obsahom a odporucam Vam pracovat na celkovej koncepcii prace v zmysle (1) aby som Vam mojhol dat zapocet. V (1) je aj postup a co ma byt v celkovej koncepcii prace.Budeme sa stretavat na hodinach Apliakcny SW v stredu 16-18,15. Vytvoril som aj podstranku Vase prace.  Pozdravuje J.Pancik

1. KONZULTÁCIA K OBSAHU DP – 5.12.2014 

  • Dobry den, dakujem za zaslanie Vasej prace zo dna 5.12.2014. Ulozil som si ju do adresara 150112 DP PANCIK. Zadanie DP prosim davajte vzdy do textu DP ktory mi posielate (na zaver) – zle sa mi robi ked musim otvart dalsi subor v EXCELI.
  • Obsah DP sa kryje so zadanim a som s nim spokojny – do 2. kap. na zaciatok vlozte podkapitolu s nazvom „Architektura klient-server a elektronicky obchod“. Tam dajte z knihy poura popis architektury klient-server a uvedte ze ide o revazujucu architekturu kde je klientom…. a serverom…PozdravujeJ.Pancik PS : emailove spojenie s juraj.pancik@bivs.sk je uz funkcne – nemusite mi nic posielat cez GMAIL. Dakujem.

Zadanie DP

Téma :

Prípadová štúdia  informačného systému založeného na architektúre  klient server

Cieľ:

Cieľom diplomovej práce je analýza, návrh a realizácia informačného systému  typu elektronický obchod.

Osnova :

1. Teoretická časť: vymedzenie pojmov v predmetnej oblasti – architektúra klient-server, elektronický obchod, legislatíva elektronického obchodu, technológie pre tvorbu elektronického obchodu

2. Analytická časť: analýza možností realizácie architektúry klient-server

3. Návrhovo-realizačná časť: návrh a realizácia vlastného elektronického obchodu s využitím konkrétneho open source riešenia Open Cart